Web Sayfanızı Hızlandırma Yolları

by

Hızlı yüklenen bir web sitesi neden daha iyi kabul edilir? Web sitesinin yüklenmesinde 1 saniyelik gecikme süresi, müşteri memnuniyetinde% 16’lık bir düşüşe, dönüşümde% 7’lik düşüşe ve% 11 daha az sayfa gösterilmesine yol açar ve kullanıcıların % 40’ının yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesinden ayrılır . İleri teknolojiler sayesinde, web sitelerini olabildiğince gösterişli hale getirmek, web sitelerinin hızından büyük ölçüde ödün veren yaygın bir eğilimdir. Öyleyse çözüm nedir, daha çekici bir web sitesinden ödün vermek ya da yükleme hızı pahasına çekici bir web sitesi almak mı? Çözüm, Web Sayfalarınızın yükleme süresini kısaltan birkaç kullanışlı ipucunda yatar. İşte bunlardan birkaçı.

Sayfa Bant Genişliğini Azaltın:

Genellikle 100kb ve daha büyük olan daha büyük yüksek kaliteli sayfalar çok büyük ve çok yavaştır. Sayfaların hızlı yüklenmesini sağlamak için en iyi yol, bunları “Sıkıştırma” olarak bilinen bir teknikle sıkıştırmaktır. Sıkıştırma, sayfaların Bant Genişliğini azaltır ve daha sonra HTTP yanıtını azaltır. Dosyanızı hızlandırmak için en iyi seçeneklerden biri, Gzip’i destekleyen tarayıcılar aracılığıyla İnternet seyahatlerindeki toplam trafiğin% 90’ından fazlasını Gzip biçiminde sıkıştırmaktır.

Kaynakların Küçültülmesi:

Şüphesiz, WYSIWYG kaynakları, geliştiricilerin bir web sayfası oluşturmasını çok kolaylaştırır, ancak bazen web sitesinin hızını bir dereceye kadar yavaşlatan karmaşık bir kod oluştururlar. Her kod parçası sayfanıza hacim eklediğinden, tüm ekstra satırları ve boşlukları ortadan kaldırmak çok önemlidir, böylece sayfalarınız olabildiğince temiz hale gelir. HTML’nin optimize edilmiş sürümü için, JavaScript ve CSS’yi küçültmek için PageSpeed ​​Insights Chrome Extension’ın yardımından yararlanabilirsiniz. Closure Compiler, JSMin ve YUI Compressor için.

Optimize Edilmiş Resimler:

İçeriğinizdeki büyük boyutlu resimler, web sayfanızın hızını düşürmek ve önemli ölçüde azaltmak için sonsuza dek sürer. Telaşa gerek yok! Sizi bu sorundan kurtaracak birçok akıllı resim düzenleme aracı vardır. Bu araçları kullanın ve resimlerinizi doğru boyutta kırpın ve mümkün olduğunca küçük tutun. Ayrıca, son kabul edilebilir seviyeye kadar renk derinliğini azaltın ve görüntü yorumlarını azaltın. Bu, web sitenizin hızı için büyük bir destek olabilir.

Gereksiz Eklentileri Kesin:

Çok fazla eklenti web sitesinin hızını engeller, çökmelere neden olur ve diğer birçok teknik ve güvenlik sorununu doğurur. Bir süre tüm eklentileri devre dışı bırakın ve silin, ardından web sitenize zarar verebilecek eklentileri tespit edin ve bu dosyaları daraltın.

Yönlendirmeleri Küçült:

Yükleme süresini artıran ek HTTP İstekleri oluşturarak işlem hızını yavaşlatır. Web sitenizdeki mobil kullanıcıları ana web sitesinden yanıt veren sürüme taşıyan duyarlı yönlendirmeler, genellikle yükleme hızını yavaşlatır. Diğer tüm sorunlarda olduğu gibi, bu da bir çözümü vardır; bu, herhangi bir anında yönlendirme olmadığında kullanıcıları doğrudan mobil eşdeğer URL’ye aktaran HTTP yönlendirmesi kullanmaktır.

Açık Beyaz Alanlar:

Beyaz alanlar, HTML sayfanızın çok güzel, hoş ve biçimlendirilmiş görünmesine neden olabilir, ancak sayfanın boyutunu artırır, bu da hızın düşmesine yol açar. Tüm HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızdaki etiketler arasındaki beyaz boşlukları kaldırmak dosyaları sıkıştırır ve indirme işlemini hızlandırır, bu da web sayfasının daha hızlı yüklenmesini sağlar.

HTTP İsteklerinin Sayısını Azaltın:

Web sayfalarının harcanan toplam süresinin ortalama% 80’inde görüntülerin, flaşın, stil sayfalarının ve komut dosyalarının vb. Indirilmesinde kullanılır. Tüm karşıdan yüklemeler için oluşturulan HTTP isteği, sayfaların yavaş yanıtlanmasını sağlar. . Sorun, birden çok stil sayfasını tek bir dosyada birleştirerek çözülebilir. Tek bir büyük Java dosyası, çok sayıda küçük dosyaya kıyasla indirmede daha az zaman alır. Ayrıca, komut dosyalarının sayfaların alt kısmına indirilmesi ve yerleştirilmesi veya mümkün olan her yerde CSS kullanılarak HTTP İsteklerinin sayısını azaltabilirsiniz.

Gereksiz Koddan Kaçının:

CSS Kısayol özelliklerini mümkünse kullanın, CSS veya JavaScript’teki yedek kodlar dosyaları hantal hale getirir ve sonsuza kadar indirir. Web sitelerinizin sorunsuz ve hızlı yüklenmesi için gereksiz kodların kullanılmasından kaçının.

 

Yavaş yükleme ile bir web sitesi neredeyse hiç siteye sahip olmak gibidir. Profesyonel web tasarım şirketleri bu hileleri bir sunum açısından zengin ancak hızlı yükleme web sitesi sunmak için kullanırlar. Unutmayın, bir web sitesinin yükleme süresini iyileştirmek için harcanan az bir zaman ve dikkat, web sitesinde ziyaretçi sayısını büyük ölçüde artırır.