WordPress Site ÖzelleştirmeleriWordPress Site Özelleştirmeleri Nelerdir?

WordPress site kurulumu sırasında temalar belli başlı özellikleri içerisinde barındırır. Sitenin ana başlık kısmı, menüsünün bulunduğu üst barı, sayfaların en altında bulunan footer kısmı gibi temanın temel dizaynını oluşturur bu özellikler. Tema ile oluşturulmuş bu kısımların oluşturulacak siteye yönelik özelleştirilmesi gerekmektedir. Bu özelleştirmeler yapılırken sitenin genel tasarımına yönelik bir geliştirme yapmak önemlidir. Kurulacak sitenin kurumsal kimliği yansıtması gerekmektedir, bunu oluştururken gereksiz doluluktan da kaçınılmalıdır. Özelleştirilmeler sonucu site sade, uyumlu, hızlı, stabil, güvenli ve optimize bir hale gelmelidir.

WordPress kurulumunda doğru tema seçimi sitenin stabil çalışması, düşük maliyetle hazırlanması ve istenilen özelliklerin kolayca entegre edilmesi yönlerinden büyük önem taşımaktadır.

Site içerisine entegre edilecek eklentilerin rastgele olmaması, doğru ve güvenilir araçların eklenmesi büyük önem taşımaktadır. Maddi anlamda çok pahalı olmasına rağmen siteye kattığı fayda anlamında çok geride kalan pek çok eklenti mevcuttur. Bazense bu eklentiler bilgi çalma amaçlı hazırlanmış kötü yazılımlar olabilir. Bazı eklentiler ise siteye sundukları yönünden çok faydalı olsa da sitenin daha yavaş çalışmasına veya optimizasyonunun bozulmasına yol açabilir. Bu sebeple eklenti seçimlerinin dikkatli yapılması, rastgele ve ihtiyaçtan uzak eklentilerin eklenmemesi büyük önem taşımaktadır.


WordPress Site Özelleştirmeleri Neleri Kapsıyor?

WordPress özelleştirmeleri kurulan temanın hemen her kısmını değiştirme, ihtiyaca ve zevke özel düzenleme yapmaya imkan sağlar. Menüler, ana sayfa akışı, header, footer, body, arka plan resimleri, tasarım renkleri, font türleri, yazı büyüklükleri, site içerik görselleri, kenar çubukları gibi hemen her kısmın değiştirmek mümkündür. WordPressin sunduğu imkanların yanı sıra bu özelleştirmeler yazılım oynamaları ile de gerçekleştirilebilir. Bu sayede oluşturulacak site, temanın satın alındığı ilk halinden çok daha farklı bir konuma gelerek daha profesyonel, daha oturaklı bir duruş sergiler.
Özelleştirmeler Yapılırken Nasıl Bir Yol İzliyoruz?

Site özelleştirmeleri, oluşturulacak sitenin ana tasarımını kapsayan, üzerine en çok düşünülmesi gerekilen kısımlarından bir tanesidir. Ziyaretçiler ilk girdiğinde sitenin ne fonksiyonunu ne yazılarını görür, onları siteye ilk bağlayacak olan tasarımsal görünüştür. Bunlardan hareketle site özelleştirmelerini gerçekleştirirken modern ve şık görünecek çalışmalarda bulunuyoruz. Sitenin ifade ettiklerini, amacını, iş kolunu, hizmet türünü bu özelleştirmeler sayesinde net bir şekilde yansıtmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızda sizin ihtiyaçlarınıza, hayallerinize yönelik bir yol izliyoruz. Görsel seçimlerinde, kullanılacak görsellerin boyutlarını yazılımsal sıkıştırmalar minumum düzeye indirerek sitenin hızlı ve yüksek performanslı olmasını sağlıyoruz. Font türü, punto büyüklüğü ve tasarımsal renk paleti seçimlerinde bir bütünlük ve göze hoş gelecek komple bir güzellik elde etmeyi amaçlıyoruz. Site özelleştirmeleri sonucu profesyonel ve hedefe yönelik bir tasarımı ortaya koyuyoruz.
PROJENİZE BAŞLAYALIM


İyi tasarım ve kullanılabilirliğe önem veriyoruz ve web sitenizi ticari bir yatırım olacak şekilde tasarlıyoruz. Kullanıcı dostu tasarım ile ziyaretçilerinize sunacağınız bilgileri erişilebilir bir şekilde planlıyoruz.


TEKLİF AL